قوانین و مقررات

قوانین و مقررات
شرايط و قوانين استفاده از سرويس‌ها و خدمات شرکت پيمان تولیدکننده پوشاک صنعتی
کاربر گرامي لطفاً موارد زير را جهت استفاده بهينه از خدمات و برنامه‌‏هاي کاربردي شرکت پیمان به دقت ملاحظه فرماييد.
ورود کاربران به وب‏‌سايت شرکت هنگام استفاده از پروفايل شخصي ، طرح‏‌هاي تشويقي ، ويدئوهاي رسانه تصويري و ساير خدمات ارائه شده توسط شرکت پیمان (تولیدکننده پوشاک صنعتی) به معناي آگاه بودن و پذيرفتن شرايط و قوانين و همچنين نحوه استفاده از سرويس‌‏ها و خدمات می باشد. توجه داشته باشيد که ثبت سفارش نيز در هر زمان به معني پذيرفتن کامل کليه شرايط و قوانين شرکت از سوي کاربر خواهد بود.
لازم به ذکر است شرايط و قوانين مندرج، جايگزين کليه توافق‏‌هاي قبلي محسوب مي‏‌شود.
هزينه هاي حمل و نقل
۱٫ هزينه حمل کالا بر عهده خريدار مي باشد.
۲٫ کليه هزينه هاي بسته بندي با خريدار مي باشد.
هزينه تماس تلفني
هزينه تماس بر عهده مشتري مي باشد.
قوانين عمومي
توجه داشته باشيد کليه اصول و رويه‏‌هاي شرکت پیمان منطبق با قوانين جمهوري اسلامي ايران، قانون تجارت الکترونيک و قانون حمايت از حقوق مصرف کنندگان می باشد و متعاقبا کاربر نيز موظف به رعايت قوانين مرتبط با کاربر است. در صورتي که در قوانين مندرج ، رويه ‏‌ها و سرويس‏‌هاي شرکت پیمان تغييراتي در آينده ايجاد شود، در همين صفحه منتشر و به روز رساني خواهد گردید و شما توافق مي‏‌کنيد که استفاده مستمر شما از سايت به معني پذيرش هرگونه تغيير است.
تعريف مشتري يا کاربر
مشتري يا کاربر به شخصي گفته مي‌شود که با اطلاعات کاربري خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش يا هرگونه استفاده از خدمات ما اقدام کند.
همچنين از آنجا که شرکت پیمان تولیدکننده پوشاک صنعتی يک وب‌سايت خرده‌فروشي آنلاين می باشد ، طبق قانون تجارت الکترونيک مشتري يا مصرف کننده هر شخصي است که به منظوري جز تجارت يا شغل حرفه‌اي به خريد کالا يا خدمات اقدام مي‌کند.
تعريف فروشنده و شرايط کالاهاي فروشندگان
محصولات ارائه شده در وب ‌سايت شرکت پیمان، يا توسط شرکت یعنی از توليدات شرکت پيمان و شرکت های معتبر داخلي و خارجي و واردکنندگان رسمي و قانوني خريداري و عرضه مي‌شود و يا برخي فروشندگانی که با شرکت پيمان همکاري مي‌کنند و محصولات خود را به ‌واسطه اين فروشگاه اينترنتي، به صورت آنلاين به فروش مي‌رسانند.
منظور از کالاي فروشندگان، گروه دوم است و فروشنده، شخصي حقيقي يا حقوقي است که محصول خود را در وب‌سايت ما عرضه کرده، به فروش مي رساند. همچنين اعتبار فروشنده‌ها توسط شرکت بررسي و مدارک مورد نياز از ايشان اخذ مي‌شود.
– مسئوليت ‌هاي مربوط به کيفيت، قيمت، محتوا، شرايط و همچنين خدمات پس از فروش محصول بر عهده فروشندگان است.
– فاکتور کالاهايي که توسط فروشندگان در سايت عرضه مي‌شود، در صورت درخواست خريدار توسط فروشنده ارسال مي‌شود.
– خريداران حداکثر تا ۲ روز بعد از ثبت سفارش و قطعي شدن آن، فرصت دارند درخواست ارسال فاکتور را ثبت کنند.
– سفارش‌هايي که داراي حداقل يک کالا از فروشندگان باشند و تا ساعت ۱۶ هر روز کاري نهايي شوند ، حداقل ۱ روز کاري بعد (طبق زمان تحويل اعلام‌شده در سايت) در تهران و شهرستان‌ها، ارسال خواهند شد.
– فاصله زماني تحويل براي کالاهاي فروشندگان، به معناي اين است که در صورت خريد کالاي فروشندگان ، شروع پردازش سفارش حداکثر ۱روز پس از زمان سفارش‌گذاري در پيمان مارکت است.
– منظور از ۱ هفته کاري ، زمان آماده‌سازي و ارسال کالا به انبار شرکت پیمان توسط فروشنده است، که امکان دارد اين زمان بسته به نوع کالا تغيير پیدا کند.
– در شرايط خاص مثل فروش شگفت ‌انگيز، احتمال لغو شدن سفارش مربوط به محصولات فروشندگان به دلايلي مانند اتمام موجودي کالا وجود دارد و شرکت پیمان مجاز خواهد بود ، بدون اطلاع قبلي نسبت به توقف سفارش‌‏گيري جديد ، اقدام و فروش را متوقف کند.
– در صورتي‌که شرکت تخفيف به شرط خريد تا سقف خاصي را اعلام کرد (کوپن تخفیف) ميزان خريد از کالاهاي فروشندگان محاسبه نمي‌شود و اين کالاها مشمول استفاده از اين تخفيف‌ ها نمي‌شوند.
– نحوه برگشت از فروش کالاهاي فروشندگان طبق رويه شرکت پیمان تولیدکننده پوشاک صنعتی خواهد بود ، با اين تفاوت که فروشنده مسئوليت هرگونه عدم مطابقت را به عهده مي‌گيرد.
– به کالاهاي فروشندگان تخفيف سازماني تعلق نمي‌گيرد.
– خدمات پس ‌از‌ فروش شرکت پیمان تنها درصورتي درخواست مشتري مبني بر بازگرداندن کالاي فروشندگان را مي‌پذيرد که برچسب بارکد سفيد رنگ که روي کالا نصب شده است، جدا نشده باشد.
ارتباطات الکترونيکي
هنگامي که شما از سرويس‌‏ها و خدمات شرکت پیمان استفاده مي‏‌کنيد، سفارش اينترنتي خود را ثبت يا خريد مي‏‌کنيد و يا به ما ايميل مي‏‌زنيد، اين ارتباطات به صورت الکترونيکي انجام مي‏‌شود و در صورتي که درخواست شما با رعايت کليه اصول و رويه ‏‌ها باشد ، شما موافقت مي‌‏کنيد که شرکت پیمان به صورت الکترونيکي (از طريق پست الکترونيکي، سرويس پيام کوتاه و ساير سرويس‌هاي الکترونيکي) به درخواست شما پاسخ دهد.
همچنين آدرس ايميل و تلفن‌هايي که مشتري در پروفايل خود ثبت مي‌کند، تنها آدرس ايميل و تلفن‌هاي رسمي و مورد تاييد مشتري است و تمام مکاتبات و پاسخ‌ هاي شرکت از طريق آنها صورت مي‌گيرد.
جهت اطلاع رساني رويدادها، خدمات و سرويس‌هاي ويژه يا پروموشن‌ها، امکان دارد پيمان مارکت براي اعضاي وب سايت ايميل يا پيامک ارسال نمايد. در صورتي که کاربران تمايل به دريافت اينگونه ايميل و پيامک‌ها نداشته باشند، مي‌توانند عضويت دريافت خبرنامه شرکت پیمان را در پروفايل خود لغو کنند.
توجه داشته باشيد ۰۹۱۲۳۱۶۱۶۸۵۰ تنها شماره‌‌هايي است که شرکت پیمان تولیدکننده پوشاک صنعتی از طريق آن براي کاربران و مشتريان خود پيامک (اس ام اس) ارسال مي‌کند. همچنين اين شماره‌‌ها سامانه ارسال پيامک است که وضعيت پردازش سفارش يا رويدادها، خدمات و سرويس‌هاي ويژه شرکت را به اطلاع کاربران مي‌رساند و روشن است که امکان دريافت پيام‌هاي شما از طريق آن وجود ندارد.
همچنين ممکن است شرکت پیمان از طريق شماره ۹۸۲۱۲۶۲۹۳۷۵۹+ براي برخي کاربران يا مشتريان خود ، سوال نظرسنجي ارسال نماید.
بنابراين ارسال هرگونه پيامک تحت عنوان شرکت پیمان ، با هر شماره ديگري تخلف و سوء استفاده از نام شرکت پیمان است و در صورت دريافت چنين پيامکي ، لطفاً جهت پيگيري قانوني آن را به Info@peymanmarket.com اطلاع دهيد.
سياست‏‌هاي رعايت حريم شخصي
شرکت پیمان تولیدکننده پوشاک صنعتی به اطلاعات خصوصي اشخاصى که از خدمات سايت استفاده مي‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت مي‏‌کند. و متعهد مي‏‌شود در حد توان از حريم شخصي شما دفاع کند و در اين راستا ، تکنولوژي مورد نياز براي هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سايت را، توسعه دهد. در واقع با استفاده از سايت شرکت ، شما رضايت خود را از اين سياست نشان مي‏‌دهيد.
همه مطالب در دسترس از طريق هر يک از خدمات ، مانند متن، گرافيک، آرم، آيکون دکمه، تصاوير، ويدئوهاي تصويري، موارد قابل دانلود و کپي، داده‌ها و کليه محتواي توليد شده توسط پيمان مارکت یا شرکت پیمان جزئي از اموال شرکت محسوب مي‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامي مطالب موجود و در دسترس در انحصار شرکت پیمان می باشد و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبي، حق پيگرد قانوني را براي ما محفوظ مي‏‌دارد. علاوه بر اين ، اسکريپت‌ها ، و اسامي خدمات قابل ارائه از طريق هر يک از خدمات ايجاد شده توسط شرکت و علائم تجاري ثبت شده نيز در انحصار شرکت پیمان است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاري پيگرد قانوني دارد.
کاربران مجاز به بهره‌‏برداري و استفاده از ليست محصولات ، مشخصات فني ، قيمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌ سايت شرکت پیمان و يا هر يک از خدمات و يا مطالب ، دانلود يا کپي کردن اطلاعات با مقاصد تجاري، هر گونه استفاده از داده کاوي ، روبات ، يا روش ‌‏هاي مشابه مانند جمع آوري داده‌‏ها و ابزارهاي استخراج نيستند و کليه اين حقوق به صراحت براي شرکت پیمان (پیمان مارکت) محفوظ است. در صورت استفاده از هر يک از خدمات ما ، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامي مسئوليت فعاليت‌‏هايي که تحت حساب کاربري و يا رمز ورود انجام مي‏‌پذيرد به عهده کاربران است.
شرکت پیمان محصولاتي مناسب استفاده افراد زير ۱۸ سال به فروش مي‏‌رساند و در صورتي که کاربران از سن ذکر شده جوان‌‏تر هستند مي‌‏بايد با اطلاع والدين و يا قيم قانوني ، به خريد و پرداخت اقدام کنند.
تنها مرجع رسمي مورد تاييد ما براي ارتباط با شما ، پايگاه رسمي اين سايت يعني www.peymanmarket.com است. ما با هيچ روش ديگري جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌هاي رسمي و تاييد شده در سايت ، با شما تماس نمي‌‏گيريم.
وب سايت شرکت پیمان هيچگونه سايت اينترنتي با آدرسي غير از www.peymanmarket.com و همچنين ، هيچ گونه وبلاگ و شناسه در برنامه‏‌هاي گفتگوي اينترنتي همچون Yahoo Messenger يا MSN Messenger و غيره ندارد و هيچ ‏گاه با اين روش‏‌ها با شما تماس نمي‏‌گيرد. کاربران جهت برقراري ارتباط ، تنها مي‏‌توانند از آدرس‌‏ هاي ذکر شده در بخش ارتباط با ما استفاده کنند.
ثبت ، پردازش و ارسال سفارش
– روزکاري به معني روز شنبه تا چهارشنبه هر هفته ، به استثناي تعطيلات عمومي در ايران است و کليه سفارش‏‌هاي ثبت شده در طول روزهاي کاري و اولين روز پس از تعطيلات پردازش مي‌‏شوند. پيمان مارکت به مشتريان خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاري مي‌‏دهد.berooz_Delivery
– کليه سفارش‌‏هاي ثبت شده در سايت پيمان مارکت به وسيله ارسال کد سفارش از طريق پيام کوتاه و پيش فاکتور از طريق ايميل، در صف پردازش قرار مي‏‌گيرند. شرکت پیمان همواره در ارسال و تحويل کليه سفارش‌‏هاي ثبت شده ، نهايت دقت و تلاش خود را انجام مي‌دهد. با وجود اين، در صورتي که موجودي محصولي در شرکت پیمان به پايان برسد ، حتي پس از اقدام مشتري به سفارش‌‏گذاري، حق کنسل کردن آن سفارش و يا استرداد وجه سفارش براي شرکت پیمان محفوظ است و يا مشتري مي‏‌تواند به جاي کالاي به اتمام رسيده، محصول ديگري را جايگزين کند.
– در صورت بروز مشکل در پردازش نهايي سبد خريد مانند اتمام موجودي کالا يا انصراف مشتري، مبلغ پرداخت شده طي۱۰ روز کاري به حساب مشتري واريز خواهد شد.
– شرکت پیمان مجاز است بدون اطلاع قبلي نسبت به توقف سفارش‌‏گيري جديد، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کليه سفارش‌‏هاي ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گيري ، پردازش و ارسال مي‌‏شود. حق قطع فروش کليه و يا بخشي از محصولات به هر دليلي مانند اتمام موجودي کالا بدون اطلاع قبلي، براي پيمان مارکت محفوظ است.
– در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قيمت و ارزش ريالي کالاهاي موجود در سايت پيمان مارکت، حق بلا اثر نمودن سفارش و خريد انجام شده توسط مشتري، براي شرکت محفوظ است. و شرکت در اسرع وقت وجوه دريافتي را به حساب اعلام شده توسط مشتري واريز و عودت مي‌نمايد و مشتري با ورود به سايت شرکت پیمان (پیمان مارکت) مي‌پذيرد از اين امر آگاهي داشته و در اين خصوص ادعايي نخواهد داشت.
– کاربران بايد هنگام سفارش کالاي مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحيح و به طور کامل تکميل کنند. بديهي است درصورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، سفارش کاربر قابل پيگيري و تحويل نخواهد بود. بنابراين درج آدرس، ايميل و شماره تماس‌هاي همراه و ثابت توسط مشتري، به منزله مورد تاييد بودن صحت آنها است و در صورتي که اين موارد به صورت صحيح يا کامل درج نشده باشد، پيمان مارکت جهت اطمينان از صحت و قطعيت ثبت سفارش مي‌تواند از مشتري، اطلاعات تکميلي و بيشتري درخواست کند.همچنين، مشتريان مي‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص ديگري را براي تحويل گرفتن سفارش وارد کنند و اگر مبلغ سفارش از پيش پرداخت شده باشد، تحويل گيرنده سفارش هنگام دريافت کالا بايد کارت شناسايي همراه داشته باشد.
– با توجه به ثبت سيستمي سفارش، به هيچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد يا تغيير مشخصات آن از جمله تغيير فاکتوري که به نام شخص حقيقي صادر شده، به نام شخص حقوقي وجود ندارد. بنابراين لازم است مشتريان هنگام ثبت سفارش، نسبت به اين مساله دقت لازم را داشته باشند و اگر نياز دارند که فاکتور به نام حقوقي براي آنها صادر شود، هنگام ثبت سفارش خود، با انتخاب گزينه تکميل اطلاعات حقوقي و وارد کردن مشخصات سازمان موردنظر، براي خريد سازماني و دريافت فاکتور رسمي اقدام کنند.
همچنين آدرسي که خريدار به عنوان آدرس تحويل‌گيرنده ثبت يا انتخاب مي‌کند، در فاکتور درج خواهد شد و لازم است درخواست کنندگان فاکتور به نام شخص حقوقي هنگام ثبت سفارش به اين نکته توجه کافي داشته باشند، چرا که تغيير آدرس درج شده روي فاکتور پس از پردازش و تاييد سفارش، به هيچ عنوان امکان‌پذير نخواهد بود.
– امکان پرداخت در محل براي سفارش‌هايي که از طريق باربري ارسال مي‌شوند يا مبلغ آنها بيشتر از سي ميليون ريال است، وجود ندارد و لازم است پيش از ارسال، مبلغ اينگونه سفارش‌ها از طريق پرداخت کارت به کارت يا پرداخت اينترنتي تسويه شود.
– از آنجا که شرکت پیمان يک وب‌سايت فروش نقدي و اعتباري آنلاين است، سفارش يک کالا به تعداد بالا، مغاير با هدف مصرف خريدار است و در صورت ثبت چنين سفارشي، لازم است پيش از ارسال، مبلغ آن تسويه شود.
– تحويل سفارش در اماکن عمومي همچون کافه، کافي نت، رستوران، هتل و مانند آن امکان‌پذير نيست و لازم است آدرس تحويل، دقيق و قابل استناد باشد
– در صورت خريد اعتباري (استفاده از کد تخفيف يا ووچر) پس از نهايي شدن سبد، از نظر قانوني امکان اعمال تغيير در سبد خريد، و تغيير مبلغ فاکتور به دلايل انصراف از خريد، حذف يا تغيير کالا يا تعداد کالا وجود ندارد و اگر مشتري درخواست هرگونه تغييري را داشته باشد، ووچر يا کد تخفيف باطل خواهد شد و امکان برگرداندن مبلغ آن وجود ندارد.
– در رابطه با سرويس تحويل با لباس کار پيمان بر فروشگاه اينترنتي شرکت پیمان، سفارش به آدرس مشتري تحويل داده مي‌شود.
– لازم به ذکر است افزودن کالا به سبد خريد به معني رزرو کالا نيست و هيچ گونه حقي را براي مشتريان ايجاد نمي‌کند. همچنين تا پيش از ثبت نهايي، هرگونه تغيير از جمله تغيير در موجودي کالا يا قيمت، روي کالاي افزوده شده به سبد خريد اعمال خواهد شد. بنابراين به مشترياني که تمايل و تصميم به خريد قطعي دارند، به‌ويژه درباره کالاهاي ارائه شده تحت عنوان شگفت انگيز که داراي محدوديت تعداد هستند، توصيه مي‌شود در اسرع وقت سفارش خود را نهايي کنند تا با اتمام موجودي يا تغيير قيمتي کالاها روبرو نشوند. شايان ذکر است سفارش تنها زماني نهايي مي‌شود که کاربران کد سبد خريد dkc سفارش خود را دريافت کنند و بديهي است که پيمان مارکت هيچ‌گونه مسووليتي نسبت به کالاهايي که در سبد خريد رها شده است، ندارد.
شرايط خريداري از شرکت پیمان – تولیدکننده پوشاک صنعتی
– لازم است مالک نهايي کالا با خريدار (صاحب پروفايل) يکي باشد، بنابراين کالا نبايد با حساب کاربري شخص ديگري به جز خريدار نهايي، خريداري شود.
– با ثبت سفارش و پرداخت وجه، پس از تاييد پرداخت، حواله خريد براي خريدار (کاربر) صادر مي‌شود و قرارداد خريد کالا ميان خريدار و فروشنده در حضور نماينده شرکت و بصورت غير حضوري منعقد خواهد شد.
– ذي‌نفع حواله کاربر است نه صاحب حساب واريز کننده وجه. ولي درصورتي‌که پس از خريد و پيش از انعقاد قرارداد، صاحب حساب بانکي به مالکيت کاربر اعتراض نمايد و مراتب اعتراض را کتبا به پيمان مارکت اطلاع دهد، وجه به حساب وي مسترد و سفارش لغو خواهد شد. نظر به اينکه مراقبت از اطلاعات حساب با صاحب آن است، شرکت پیمان هيچ مسوليتي را نمي‌پذيرد.
– درصورتي‌که به هر دليل سفارش لغو شود، وجه به همان حساب اوليه‌ باز مي‌گردد و در اين‌صورت هيچ اعتراضي از سوي کاربر يا اشخاص ديگر پذيرفته نخواهد شد.
– تحويل لباس کار پيمان فقط در شهر تهران بصورت رايگان مي‌باشد و هزينه ارسال و تحويل شهرستان به بعهده مشتري و خريدار مي باشد
– با توجه به محدوديت عرضه کالا ، در صورت قطعي نشدن سفارش، وجه پرداختي ظرف ۱۰ روزکاري به حساب مشتري مسترد مي‌شود.
خسارت در هنگام حمل و نقل
شرکت پیمان همواره نهايت تلاش خود را مي‏‌کند تا کليه سفارش‏‌ها در نهايت صحت و بدون آسيب به دست مشتريان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به حمل ايمن و استاندارد همه مرسولات، تحويل به Damage-during-shippingهر يک از شرکت‌‏هاي حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله (درج در سبد خريد و اطلاع رساني از طريق سرويس پيام کوتاه) به اين معني است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحويل به عهده شرکت حمل و نقل است و تنها در صورت تاييد شرکت حمل کننده سفارش و در راستاي تسهيل امور پيگيري، خسارت را جبران مي‌‏کند.
آسيب‏‌ هاي ناشي از حمل و نقل بايد در عرض ۲۴ ساعت کاري حداقل از تحويل سفارش به خدمات پس از فروش شرکت پیمان اطلاع داده شود و کالاي آسيب ديده به همراه صورت جلسه رسمي شرکت حمل کننده و کليه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش شرکت پیمان ارسال شود.
سرويس تحويل بدون ايراد و نقص
از آنجا که ممکن است در پاره اي جزييات با کالاي اصلي تفاوت هايي داشته باشد به استناد آنها نمي توان اعلام مغايرت کرد. ملاک وجود مغايرت در مشخصات کالا، مشخصات فني درج شده در وب سايت است.
لازم به توجه است که ايرادهاي اعلام شده توسط مشتري، توسط کارشناسان خدمات پس از فروش شرکت پیمان کنترل و بررسي مي‏‌شود و در صورت تایيد وجود نقص فني ، کالا مشمول استفاده از سرويس فوق مي‏‌شود. همچنين ، اين سرويس، اشکال‏‌هاي فني که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ايجاد شود، را شامل نمي‌‏شود.
آسيب‏‌هاي فيزيکي ناشي از حمل و نقل شامل استفاده از اين سرويس نمي‏‌شود و جهت اطلاع بيشتر شرايط مربوط به خسارت در هنگام حمل و نقل را مطالعه فرماييد.
در صورتي که کالاي برگشتي در شرايط اوليه خود توسط پيمان مارکت دريافت نشود، امکان سرويس دهي وجود ندارد و کالا خارج از شرايط تعويض محسوب مي شود.
در صورتي که موجودي کالاي آسيب ديده در پيمان مارکت به اتمام برسد، و شرکت پیمان امکان تعويض کالاي آسيب ديده با کالاي جايگزين را نداشته باشد ، مي‌تواند مبلغ کالا را به حساب خريدار استرداد نمايد و نوسان‏‌هاي قيمت باعث کاهش و يا افزايش اين مبلغ نمي‌‏شود.
نظرات کاربران
هدف از ايجاد بخش نظرات در سایت شرکت پیمان، اشتراک‌گذاري تجربه‌ي خريد و کاربري محصولاتي است که به فروش مي‌رسد. بديهي است بخش نظرات با ديگر سايت‌ها و شبکه‌هاي اجتماعي متفاوت است. در اين بخش، هر کاربر مجاز است در چهارچوب شرايط و قوانين سايت، نظرات خود را به اشتراک بگذارد و پس از بررسي کارشناسان تاييد، نظرش را روي سايت مشاهده کند. بديهي است که اگر قوانين سايت در نظرات کاربري رعايت نشود، تاييد نمي‌شوند و در نتيجه در سايت به نمايش درنمي‌آيند. پيمان مارکت در قبال درستي يا نادرستي نظرات منتشرشده در اين قسمت، هيچ‌گونه مسئوليتي ندارد. نمايش نظرات کاربران در سايت به‌هيچ‌ وجه به معني تاييد فني پيمان مارکت درباره‌ي محتويات نظر نيست؛ لذا از کاربران محترم تقاضا مي‌شود، نظرات را اصل و پايه‌ي انتخاب و تصميم‌گيري خود قرار ندهند.
شرايط و قوانين درج نظر در بخش نظرات کاربران
۱٫ فارسي بنويسيد و از کيبورد فارسي استفاده کنيد. بهتر است از فضاي خالي Space بيش از حد معمول، کشيدن حروف يا کلمات، استفاده‌ي مکرر از يک حرف يا کلمه، شکلک و اموجي در متن خودداري کنيد.
۲٫ براي نظر يا نقد و بررسي خود عنواني متناسب با متن انتخاب کنيد. يک عنوان خوب کاربران را براي خواندن نظر شما ترغيب خواهد کرد.
۳٫ نقد کاربران بايد شامل قوت‌ها و ضعف‌هاي محصول در استفاده‌ي عملي و تجربه‌ي شخصي باشد و مزايا و معايب به‌صورت خلاصه و تيتروار در محل تعيين‌شده درج شود. لازم است تا حد ممکن از مبالغه و بزرگ‌نمايي مزايا يا معايب محصول خودداري کنيد.
۴٫ نقد مناسب، نقدي است که فقط معايب يا فقط مزايا را در نظر نگيرد؛ بلکه به‌طور واقع ‌بينانه معايب و مزاياي هر محصول را در کنار هم بررسي کند.
۵٫ با توجه به تفاوت در سطح محصولات مختلف و تفاوت عمده در قيمت‌هاي آن‌ها، لازم است نقد و بررسي هر محصول با توجه به قيمت آن صورت گيرد؛ نه به‌صورت مطلق.
۶٫ جهت احترام‌گذاشتن به وقت بازديدکنندگان سايت، لازم است هنگام نوشتن نقد، مطالب غيرضروري را حذف کرده و فقط مطالب ضروري و مفيد را در نقدتان لحاظ کنيد.
۷٫ با توجه به ساختار بخش نظرات، از سوال‌کردن يا درخواست راهنمايي در اين بخش خودداري کرده و سوال يا درخواست راهنمايي خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنيد.
۸٫ کاربران ارسال‌کننده‌ي نظر موظف‌اند از ادبيات محترمانه استفاده کرده و از توهين به ديگر کاربران يا ساير افراد پرهيز کنند. بديهي است هرگونه توهين به فرد يا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، باعث تاييدنشدن نظر کاربر مي‌شود.
۹٫ قسمت نظرات سايت، با تالارهاي گفت‌وگو (فروم) متفاوت است؛ لذا براي حفظ ساختار، مباحث خارج از چهارچوبي که حالت بحث و گفت‌وگو دارد، تاييد نخواهد شد.
۱۰٫ تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعايت قوانين، در سايت منتشر کنند؛ لذا حتي اگر نظري را به دور از واقعيت، جانب‌دارانه يا اشتباه يافتيد، نبايد نظردهنده را مخاطب قرار دهيد يا از وي انتقاد کنيد. هر کاربر تنها مي‌تواند نظر خود را عنوان کرده و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار کند.
۱۱٫ از طريق نمودار تغيير قيمت در سايت مي‌توانيد از تغييرات قيمت آگاه شويد ، لذا به‌هيچ‌وجه در بخش نظرات مبلغ قيمت را ذکر نکرده ، درباره‌ي آن سوال نکنيد و نظري ندهيد.
۱۲٫ در نظرات خود، از بزرگ‌نمايي يا اغراق درباره‌ي قوت‌ها يا ضعف‌هاي محصول خودداري کنيد. بديهي است تا حد ممکن هرگونه نظر مبالغه‌آميز يا به دور از واقعيت تاييد نخواهد شد.
۱۳٫ با توجه به مسئوليت سايت در قبال لينک‌هاي موجود در آن، نبايد لينک سايت‌هاي ديگر را در نظرات خود ثبت کنيد. دقت داشته باشيد تا جاي ممکن از هرگونه لينک‌دادن (فرستادن) ديگر کاربران به سايت‌هاي ديگر و درج ايميل يا نام کاربري شبکه‌هاي اجتماعي خودداري کنيد.
۱۴٫ تنها نظراتي تاييد خواهند شد که مرتبط با محصول موردنظر باشند؛ لذا بحث‌هاي متفرقه و غيرمرتبط با محصول را مطرح نکنيد.
۱۵٫ کاربران مي‌توانند نقد خود به هر بخش از پيمان مارکت را در قسمت مربوط اعلام کنند؛ لذا هيچ‌گونه نقدي را درباره‌ي سايت يا خدمات آن در قسمت نظرات ننويسيد.
۱۶٫ توجه داشته باشند، مسائلي را که از آن اطمينان نداريد، به‌هيچ‌وجه در نظرات ثبت نکنيد؛ همچنين از بازنشر شايعات يا اطلاعات غيرمطمئن درباره‌ي محصولات جدا خودداري کنيد.
۱۷٫ بهتر است مطالبي در اين بخش ثبت شود که براي بازديدکنندگان سايت مفيد باشد؛ لذا از بيان هرگونه مطالب شخصي، غيرمرتبط يا غيرضروري در اين بخش پرهيز کنيد.
۱۸٫ لازم است نظرات خود را به صورت نگارشي ثبت کرده و از کوتاه‌کردن کلمات يا استفاده از ادبيات محاوره تا جاي ممکن خودداري کنيد. استفاده از ادبيات نوشتاري که قابليت نمايش در سايت را داشته باشد، لازمه‌ي تاييد نظرات کاربران است.
شرايط ارسال پرسش يا پاسخ:
– بهتر است پرسش و پاسخ کوتاه و مختصر باشد.
– براي آگاهي از تغييرات قيمت از نمودار تغيير قيمت در سايت استفاده کنيد و به‌هيچ‌وجه در بخش پرسش و پاسخ در مورد قيمت نپرسيد.
– از پرسش و پاسخ درباره‌ي آدرس ساير فروشگاه‌هاي فيزيکي يا اينترنتي و استفاده از لينک خودداري کنيد.
– پرسش خودتان را فقط يک بار و زير محصول موردنظرتان بنويسيد.
– از ثبت اطلاعات شخصي از قبيل ايميل، شماره تماس و نام کاربري شبکه‌هاي اجتماعي در بخش پرسش و پاسخ پرهيز کنيد.
توجه داشته باشيد که نظر يا پرسش و پاسخ فقط بايد در رابطه با کالا باشد، بنابراين براي پيگيري يا سوال درباره سفارش يا استفاده از خدمات پس از فروش با امور مشتريان پيمان مارکت (شماره تلفن‌ ۶۶۷۶۱۵۴۱- ۰۲۱) تماس بگيريد يا از طريق فرم صفحه تماس با ما با انتخاب موضوع پيگيري سفارش يا خدمات پس از فروش، سوال يا درخواست خود را مطرح کنيد.
براي ارسال ساير درخواست‌ها يا پيشنهادهاي خود نيز از فرم صفحه “تماس با ما” استفاده کنيد يا به Info@peymanmarket.com ايميل ارسال کنيد .
محتوا
شرکت پیمان نهايت تلاش و دقت را در راستاي ارائه تمامي سرويس‌‏هاي خود مي‏‌کند و به منظور توليد محتوا از منابع و مراجع اصيل و نيز شرکت‏‌هاي سازنده محصولات استفاده مي‏‌کند. لازم به ذکر است پيمان مارکت تضمين نمي‏‌کند که توصيفات محصول و يا ديگر مطالب مندرج در سايت عاري از خطا باشد. اگر محصول ارائه شده توسط پيمان مارکت داراي هر گونه مغايرت با اطلاعات درج شده در سايت است تنها راه حل، استرداد کالا قبل از استفاده و در شرايط اوليه است .
وب ‏‌سايت شرکت پیمان هيچ گونه مسوليتي را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌هاي سايت خود و يا لينک‏‌هاي مرده نمي‌‏پذيرد. سروﻳس‌‏هاي سايت آن‏گونه که هست ارائه مي‏‌شود و سايت پيمان مارکت تحت هيچ شرايطي مسووليت تاخير يا عدم کارکرد سايت را که مي‌تواند ناشى از عوامل طبيعى، نيروى انساني، مشکلات اينترنتى، خرابي تجهيزات کامپيوترى، مخابراتى و غيره باشد بر عهده ندارد .
سايت شرکت پیمان ممکن است داراي سرويس‌‏هايي با قابليت مشارکت عمومي موسوم به سرويس‌‏هاي جمعي ، همچون اتاق گفتگو ، تابلوي اعلانات ، تالار گفتگو ، نقد ، گروه‌‏هاي خبري ، شبکه دوستان و سرويس‏‌هاي ديگري باشد که براي تسهيل ارتباط شما با ديگران (چه در مقياس عمومي مثل تالار گفتگو و چه در مقياس خصوصي مثل شبکه خصوصي دوستان) ارائه مي‏‌شوند. شما توافق مي‏‌کنيد که از اين سرويس‏‌هاي جمعي، فقط براي ثبت ، ارسال و دريافت پيام‏‌هايي استفاده کنيد که مناسب و مرتبط با آن سرويس خاص باشد .
– کليه محتويات سايت شرکت پیمان شامل قانون حق تکثير شده و به سايت شرکت پیمان- پيمان مارکت تعلق دارد.
سياست قيمت گذاری
سياست قيمت‌‏گذاري در پيمان مارکت مبتني بر اصول مشتري مداري و احترام به حقوق مصرف کننده است. قيمت‏‌هاي ارائه شده براي کالاها در پيمان مارکت قيمت‏‌هاي منطقي و عرف روز بازار است که غالباً توسط توليد‏کننده و يا تامين‏‌کننده آن محصول به صورت مصوب تعيين شده است و ساير کالاها بر اساس مدل و مشخصات و همچنين کالاهاي مشابه در بازار تعيين قيمت مي‌‏شوند.
با نهايت احترام به کاربران و با توجه به طيف گسترده سبد محصولات، شرکت پیمان نمي‌تواند قيمت و موجودي نهايي کالاها را قبل از سفارش گذاري به صورت قطعي اعلام نمايد. در مواردي بسيار نادر و در صورت وجود نوسان‌‏هايي در بازار و يا اشتباه در قيمت‌‏گذاري، اگر سفارشي قابل تحويل نباشد، شرکت پیمان موظف است در اسرع وقت اين موضوع را به فرد سفارش‌ ‏دهنده اطلاع دهد و سفارش را لغو نمايد. لازم به ذکر است در صورتي که کالايي پس ثبت سفارش شامل کاهش قيمت شود، سفارش به روز رساني و قيمت جديد اعمال مي‏‌شود. قيمت کليه محصولات با احتساب ماليات بر ارزش افزوده است و مشتري مبلغ جداگانه‌‏اي بابت ماليات و عوارض ارزش افزوده پرداخت نمي‏‌کند و هزينه‏‌هاي بسته بندي، ارسال و بيمه حمل لباس کار پيمان به شرايط سفارش که در فرم سبد خريد اطلاع‌ ‏رساني مي‌‏شود، ممکن است جداگانه محاسبه شود.
نمايندگی
شرکت پیمان در هيچ نقطه‏‌اي از کشور نمايندگي فروش و يا خدمات پس از فروش ندارد و کليه سرويس‌‏ها، تراکنش‏‌هاي مالي و خدمات قابل ارائه از طريق دفتر مرکزي پردازش مي‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفي از اين دست، مراتب را جهت پيگرد قانوني به روابط عمومي پيمان مارکت اطلاع دهيد.
در حال حاضر شرکت پیمان در شهرهاي تحت پوشش تحويل اکسپرس، تنها خدمات ارسال و تحويل سفارش را از طريق مراکز توزيع و پخش خود انجام مي‌دهد و براي خريد تنها بايد به وب سايت پيمان مارکت مراجعه و سفارش خود را ثبت کرد.
قوه قهريه
تمامي شرايط و قوانين مندرج، در شرايط عادي قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهريه، شرکت پیمان هيچ گونه مسئوليتي ندارد.
شرکت پیمان تولیدکننده پوشاک صنعتی خود را ملزم به رعايت حريم شخصي کاربران مي‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طريق کانال‏‌هاي ارتباطي ذکر شده با ما در ميان بگذاريد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *